U Beogradu je, na poziv studenata, 15. ožujka 2025. organiziran jedan od najvećih skupova u povijesti države, kao nastavak niza protuvladinih prosvjeda zbog pogibije 16 ljudi u padu nadstrešnice na novosadskom željezničkom kolodvoru 1. studenog 2024. U vrijeme dok je 15. ožujka šutnjom odavana počast nastradalima, u 11. minuti ulicom se čuo zvuk koji je izazvao paniku na ulici, a narednih dana u javnosti su se pojavile optužbe da je policija koristila tzv. zvučni top.