Malo je preuranjeno memorandum o razumijevanju između SAD-a i Irana proglasiti krajem rata. Čak i Trump izjavljuje da rođendanski memorandum "nije konačan sporazum i da bi se vojna opcija mogla vratiti na stol ako procijeni da Iran ne poštuje dogovor".