← Natrag
Balkan · Vijesti · Globalno

Srbija i MOL potpisali ugovor o NIS-u

Index.hr · 16. lipnja 2026. · Scrapirano prije 6d
Pročitaj izvorni članak ↗

SRBIJANSKA vlada potpisala je dioničarski ugovor s mađarskim MOL-om o budućem upravljanju Naftnom industrijom Srbije (NIS) koji će, pod uvjetom da MOL uspješno otkupi udio Gazpromnjefta u NIS-u, omogućiti mađarskoj kompaniji da postane većinski vlasnik tog naftnog poduzeća te osigura njezin daljnji razvoj i opskrbu Srbije naftnim derivatima.

Više od Index.hr →   Više iz Globalno →